Manjaro 0.8.12’nin Final Sürümü Duyuruldu

http://manjaro-tr.org web sitesinden Tulliana tarafından yapılan duyuruda.
Manjaro 0.8.12 Final Sürüm Hazır
Bu sürüm; bizim kullanıcı geri bildirimleri ve beklentileri doğrultusunda geliştiricilerimizin yoğun çalışmaları sonucu hazırlanmıştır.
XFCE sürümü her zaman için bizim öncü sürümümüz olmuştur. Bunu yoğun kullanıcı ilgisi ile her zaman görmekteyiz. Bu şekilde bir optimize edilmiş ve deneyimli dokunuşlar barındıran bir başka XFCE sürümüne rastlayamazsınız. Biz bu sürümde de günlük kullanım için birçok test yaptık, sorunsuz bir kullanım ortamı sağladık. 0.8.12 için XFCE 4.11 serisini kullandık, yeni ve özel entegrasyonlar yaptık. Ekran kilitleme ve LightDM gibi yenilikler yine bu sürüme dahil edilen işler arasındadır.
Manjaro KDE sürüm ise Türkiye Topluluğunun öncülüğünde devam etmektedir. Manjaro KDE sürümü, güçlü, zengin ve hatasız bir masaüstü sunmaktadır. Görünüm ve konfigrasyonlar bakımından da oldukça güçlü bir sürümdür.

0.8.12 kurulum medyasında 3.16.x serisi linux çekirdeği kullanılmıştır. Modern özellikleri, kararlılığı ve donanım desteğinin güçlü olması uzun vadede bu çekirdeğin kullanılmasını mantıklı kılmıştır.

Yeni sürümlerimiz için Manjaro Menda temaları geliştirilmiştir. Mümkün olan tüm sürümlerimize bu tema uygulanmaktadır. KF5 plasma sürümü için de Menda tema tercih edilmiştir. Menda’nın içinde, numix tabanlı simgeler, breeze tabanlı imleç temaları gibi bileşener de bulunur. Bu tema ile şık ve modern bir Manjaro imajı oluşturulmuştur. Bu kararlı sürümümüze Menda temalar dahil edilmiştir.
Manjaro 0.8.12 hakkında daha fazla bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Manjaro 0.8.12 indirmek için lütfen tıklayınız….

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.