Linux Mint Türkiye yeniden açıldı

Linux Mint Türkiye ekibinin facebook hesabında yapılan açıklamaya göre Linux Mint Türkiye yeni ekibe devredildi.

Kaynak : https://www.facebook.com/LinuxMintTurkiye

Açıklama ;

Bazı yalnış anlaşılmaları düzeltmek için bir açıklama yapma gereği duyduk. Yeni kurulacak Linux Mint Türkiye ile uzaktan yakından herhangi bir bağımız bulunmamaktadır ve “bizden hiçbir arkadaşımız yeni projede görev almayacaktır.” –Kendilerine tüm yedekler ve alan adı teslim edilmiş olup bundan sonra ne yapacakları tamamen yeni arkadaşların inisiyatifindedir.– Ayrıca linuxmint.org.tr uzantılı e-postaların kontrolü de bizden çıkmıştır. Bu uzantıya sahip e-posta adreslerinden bizim adımıza gönderilebilecek tüm e-postalar hükümsüzdür. Bu Facebook grubu da bundan böyle resmiyet taşımamaktadır. Yeni ekibe ve yeni kuracakları siteye başarılar diler, bugüne kadar ki destekleriniz için teşekkür ederiz. Tüm ilgililere duyurulur.

Yeni Linux Mint Türkiye ekibinin facebook hesabında yapılan açıklama ;

Linux Mint Türkiye forum yeniden açıldı. Tamamen kayıpsız olarak açılan foruma erişimde sıkıntı yaşarsanız şifremi unuttum bölümünden yeni şifre talep edebilirsiniz.

Linux Mint Türkiye eski ekibiyle herhangi bir bağımız bulunmamaktadır.

Linux Mint Türkiye yeni bir ekiple hız kesmeden devam edecek. Eski ve hantal yapı yerine daha dinamik bir yapıya geçiş yapılıyor, SMF üzerine inşa edilen forum Vbulletin gibi daha kaliteli bir yazılıma terfi edecek ve giriş sayfamız Drupal tabanıyla forumla koordineli olarak çalışacak. Bütün topluluktan biraz sabır istiyoruz. Linux Mint Türkiye proje sorumlusu Murat Yüksel. (Sorularınız için murat@linuxmint.org.tr mailini kullanabilirsiniz.

Ayrıca şu açıklamayıda yaptılar:

Sosyal medya sayfalarımız üzerinden Linux Mint Türkiye eski gönüllülerine hakaret eden ve/veya bu görevden ayrıldıkları için eski gönüllüleri karalamaya çalışanlara asla izin verilmeyecek, bu kişiler tespit edilmelerini halinde Linux Mint Türkiye forumlarından hiçbir uyarıya gerek duymadan uzaklaştırılacaktır.

Kaynak : https://www.facebook.com/LinuxMintTR

Yeni ekibe başalılar diler boşluğu doldurdukları için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.